EN       : انتخاب زبان
   صفحه اصلی |  اعضای هیأت علمی | نمودار سازمانی | ورود به سايت  |  تماس با ما
 متن خبر
دیدار و گفتگوی نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی با رئیس پژوهشگاه

 

حجت الاسلام و المسلمین احمد مازنی نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی با رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه، در ابتدای این دیدار دکتر حاجی زاده ذاکر ضمن اشاره به ظرفیت های دریایی جمهوری اسلامی ایران، به تشریح فعالیت ها و دستاوردهای پژوهشگاه از زمان تاسیس آن پرداخت و گفت: بهره برداری پایدار از دریاهای کشور و اقیانوس های جهان و همچنین مطالعه و پژوهش پیرامون شناخت جامع از این پیکره های آبی برای جمهوری اسلامی ایران که یک کشور دریایی است بسیار با اهمیت است.

 وی در خصوص تجربیات جهانی و سرمایه گذاری های عظیم کشورهای مختلف دنیا در پژوهش دریایی مطالبی را بیان نمود و دلایل اهمیت نتایج کار تحقیقاتی را برای بهره برداری مستمر از منابع مختلف دریا را تشریح کرد.

 رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی با اشاره به سیاست گذاری های کلان کشور برای حرکت به سمت توسعه دریا محور، اساس پیشرفت در حوزه دریا را پژوهش عنوان کرد و در این راستا حمایت هر چه بیشتر مسوولان تصمیم گیر از پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی را خواستار شد.

در ادامه این دیدار و گفتگو، حجت الاسلام و المسلمین مازنی ضمن با اهمیت خواندن موضوع پژوهش برای کشور، حمایت از فعالیت های تحقیقاتی پژوهشگاه را مورد تاکید قرار داد و گفت: کار تحقیقاتی در دریاها یک کار سخت و نیازمند دقت است و این موضوع حمایت فعالیت های پژوهشگران حوزه  های دریایی را نشان می دهد.

وی یکی از موضوعات اصلی که در برنامه ششم توسعه بر آن تاکید شده است را بحث توسعه سواحل مکران عنوان کرد و گفت: این موضوع مورد تاکید مقام معظم رهبری است لذا می توان از ظرفیت های پژوهشگاه در این زمینه نیز بهره برد.

رئیس کمیته فرهنگ، هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی در مجلس شورای اسلامی همچنین در خصوص موضوع هم افزایی در فعالیت های پژوهشی بین موسسات مختلف پژوهشی و مشکلات مختلف کشور در موضوع بهره برداری پایدار از دریاها نکاتی را بیان نمود و به دنبال آن دکتر حاجی زاده ذاکر در خصوص ضرورت انجام پژوهش پیش از بهره برداری و نیز وجود تفاهم نامه های فعالیت تحقیقاتی بین پژوهشگاه و دانشگاه ها و مراکز پژوهشی دریایی توضیحاتی ارایه کرد.

در ادامه نشست مهندس عابدی معاون توسعه و پشتیبانی پژوهشگاه نیز با اشاره به اهمیت موضوع توسعه دریا محور حمایت مجلس شورای اسلامی از موضوع تحقیقات دریایی را یکی از مهمترین عوامل برای دستیابی به آن دانست.

همچنین در این دیدار و گفتگو، گزارش تصویری نخستین گشت تحقیقاتی کاوشگر خلیج فارس ارایه گردید که مورد توجه قرار گرفت.

در بخش پایانی نشست دکتر حاجی زاده ذاکر، فعالیت های پژوهشگاه در حوزه برگزاری کارگاه های مرتبط با صنایع دستی دریایی، نمایشگاه دانش آموزی و اردوهای پاکسازی سواحل را به عنوان نمونه های از توجه به موضوع فرهنگ، اشتغالزایی و ترویج دریا دوستی و آشنایی عموم مردم و دانش آموزان با اهمیت دریا معرفی نمود.   

 

     

 


نوشته شده توسط : khabar
تاریخ انتشار : يکشنبه 1 بهمن 1396
تعداد بازدید : 485

بازگشت

  
کلیه حقوق این پورتال متعلق به پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی است.
طراحی پورتال و بهینه سازی (SEO) : شرکت راهبر