EN       : انتخاب زبان
   صفحه اصلی |  اعضای هیأت علمی | نمودار سازمانی | ورود به سايت  |  تماس با ما
 متن خبر
بازدید دانش آموزان دبستان دخترانه درخشان از نمایشگاه دریایی مرکز ملی اقیانوس شناسی بوشهر

 

جمعی از دانش آموزان دبستان دخترانه درخشان از نمایشگاه دریایی مرکز ملی اقیانوس شناسی خلیج فارس (بوشهر)،  یکشنبه 12 آذر 1396 بازدید نمودند.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، در این بازدید مهندس عرب زاده کارشناس فیزیک دریای مرکز بوشهر با ارائه پاورپوینت، دانش آموزان را با اقیانوس ها و دریا ها ی کره زمین و دریاچه های مهم ایران آشنا نمود.

 عرب زاده همچنین نکاتی را در مورد علم اقیانوس شناسی فیزیکی، جزر و مد و دلایل بوجود آمدن آن، موج و سونامی، جریانات اقیانوسی و عوامل تاثیر گذار  برای دانش آموزان تشریح نمود.

در ادامه سارا غلامی ­پور کارشناس شیمی دریای مرکز بوشهر در مورد مفهوم اقیانوس­ شناسی شیمیایی، ترکیبات موجود در دریا و انواع آلاینده ها،  مطالبی را برای دانش آموزان بیان کرد.

در بخشی دیگر از این بازدید فیلمی راجع به تاریخچه بوجود آمدن زمین، اقیانوس ها و نقش اقیانوس ها در زندگی بشر برای دانش آموزان نمایش داده شد.  سپس دانش آموزان به بازدید از آزمایشگاه زیست شناسی و انجام آزمایشی مختصر در آزمایشگاه پرداختند.

در انتهای این بازدید نیز، هدایایی ‏با ‏حضور دکتر مریم قائمی مدیر مرکز اقیانوس شناسی (بوشهر) به دانش آموزان تحویل داده شد.

 

 


نوشته شده توسط : khabar
تاریخ انتشار : يکشنبه 19 آذر 1396
تعداد بازدید : 460

بازگشت

  
کلیه حقوق این پورتال متعلق به پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی است.
طراحی پورتال و بهینه سازی (SEO) : شرکت راهبر