EN       : انتخاب زبان
   صفحه اصلی |  پیوندهای مفید | نمودار سازمانی | ورود به سايت  |  تماس با ما
متن خبر
دفاع اولین دانشجوی دکتری پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی

 

اولین دانشجوی دکتری پژوهش محور پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی فارغ التحصیل شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، جعفر عزیزپور اولین دانشجوی دکتری رشته «فیزیک دریا» در پژوهشگاه از رساله خود با عنوان «بررسی گردش آب و ویژگی های فیزیکی آب در تنگه هرمز بر اساس نتایج حاصل از اندازه گیری های میدانی و مدل سازی عددی» دفاع کرد و موفق به اخذ مدرک دکتری از پژوهشگاه شد.

بر اساس این گزارش، در این رساله که تحت راهنمایی اساتید: دکتر وحید چگینی و دکتر سید سیادت موسوی و استاد مشاور دکتر خوش خلق دفاع شد،  دو مقاله علمی-پژوهشی ISI و 2 مقاله ISC و یک مقاله کنفرانسی منتشر شده است.

گفتنی است داوری خارجی این رساله بر عهده آقایان دکتر مسعود صدری نسب و دکتر اسماعیل حسن زاده و همچنین داوری داخلی بر عهده آقای دکتر صادق یاری بود.

عزیزپور در خصوص کاربرد این رساله گفت: نتایج حاصل از این طرح پژوهشی قابل استفاده در سایر رشته های علوم دریایی، صنایع شیلات، صنایع دریانوردی و نظامی است. همچنین این رساله برای دانشجویان و محققان رشته فیزیک دریا که در زمینه مدل سازی عددی واندازه گیری های میدانی مشغول به تحقیق هستند، کاربرد دارد.

وی با بیان این که تعداد مطالعات انجام شده در منطقه ­ی تنگه­ ی هرمز بسیار کم و انگشت شمار است، تصریح کرد در این مطالعه اندازه­گیری­های طولانی مدت در محدوده­ی آب­های ایرانی انجام شد که برای اولین بار در منطقه صورت گرفت.

عزیز پور در نیمه دوم سال 1390 پس از طی موفقیت ‌آمیز آزمون کتبی نیمه متمرکز مقطع دکتری و مصاحبه، به عنوان دانشجوی  پژوهش محور مقطع دکتری پژوهشگاه پذیرفته شد.

پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، دارای 28 دانشجوی مقطع دکتری در رشته های فیزیک، زیست شناسی، مهندسی دریا، محیط زیست و  هواشناسی دریا است.

این پژوهشگاه با دارا بودن سه پژوهشکده، سه مرکز ملی تحقیقاتی، چهار مرکز پژوهشی در سواحل کشور و  45 نفر عضو هیأت علمی، به عنوان مرجع ملی پژوهش های اقیانوسی و دریایی کشور فعالیت می کند.

 
 
 
 
 

 

 


نوشته شده توسط : admin
تاریخ انتشار : چهارشنبه 7 مهر 1395
تعداد بازدید : 1042

بازگشت
کلیه حقوق این پورتال متعلق به پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی است.
طراحی پورتال و بهینه سازی (SEO) : شرکت راهبر