EN       : انتخاب زبان
   صفحه اصلی |  اعضای هیأت علمی | نمودار سازمانی | ورود به سايت  |  تماس با ما
متن خبر
دیدار و گفتگوی رئیس پژوهشگاه با آیت الله حسینی بوشهری عضو هیات رئیسه خبرگان رهبری

 

رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی با آیت‌الله سيد هاشم حسيني بوشهري عضو هيات رييسه و نماینده استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبري و امام جمعه قم در دفتر مجمع عالی مدرسین قم دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه، دكتر حاجي زاده ذاكر در آغاز سخنانش دیدار با علما و بزرگان را همواره ره‌آوردی روشن برای ادامه مسیر خدمت به مردم عنوان کرد و ضمن ارایه گزارشی از فعالیت ها و برنامه های پژوهشگاه، ایجاد و توسعه گفتمان دريا محور در كشور را مورد تاکید قرار داد.

وی در ادامه این گفتگو از وضعيت كشتي اقيانوس پيمای «كاوشگر خليج فارس» متعلق به پژوهشگاه توضیحاتی ارایه نمود و افزود: این كشتي فرصت مناسبي جهت توسعه فعالیت دريايي و اقيانوسي برای كشور است و بدون شک ظرفیت‌های گسترده اي كه در اين خصوص ایجاد مي گردد امنيت، توسعه و افزايش درآمد ناخاص ملي را در کشور در پی خواهد داشت.

دكتر حاجي زاده ذاكر با اشاره به اهتمام پژوهشگاه در راستای رونق و توسعه مراكز پژوهشي تابعه پژوهشگاه در كنار سواحل جنوب و شمال كشور به عنوان خط مقدم فعاليت هاي ميداني و پژوهشي، خاطر نشان کرد كه با تلاش هاي صورت گرفته در ابتداي سال جاري ٩٦ تعداد اعضا هيات علمي پژوهشگاه افزايش ٢0 درصدي برای استقرار در مراكز پژوهشي تابعه پژوهشگاه در بر داشته است.

در ادامه این دیدار، مهندس احسان عابدي معاون توسعه و پشتيباني پژوهشگاه و رييس مركز اقيانوس شناسي خليج فارس (بوشهر) ضمن ارایه توضیحاتی از عملكرد مركز اقيانوس شناسي خليج فارس (بوشهر)، چكيده اي از طرح هاي پژوهشي درون سازماني و برون سازماني اعضای هيات علمي در راستاي سياست هاي كلان پژوهشگاه و همسو با نيازهاي پژوهشي استان بوشهر را به محضر آيت الله حسيني بوشهري گزارش نمود.

وی همچنين اخذ زميني با مساحت بيش از ده هزار متر مربع جهت ساخت ساختمان جديد مركز اقيانوس شناسي خليج فارس (بوشهر) معادل٨٠٠٠ متر مربع در سطح اشغال ٥٠ درصد كه به عنوان بزرگ ترين طرح عمراني پژوهشگاه شناخته مي شود را از ديگر دستاوردهاي اين مركز عنوان و در خصوص ساخت و تجهيز مرکز از حضرت آيت الله حسيني بوشهري درخواست مساعدت نمود.

حضرت آیت الله سيد هاشم حسيني بوشهري در این دیدار، ضمن قدردانی از تلاش ها و حمايت هاي دكتر حاجي زاده ذاكر و آرزوی توفیق روز افزون برای پژوهشگاه، اظهار داشت كه بايد در انجام تمام امور با توکل به خداوند متعال و توسل به سیره اهل بیت (ع) عمل كرد و از اين طريق است كه مي توان مسائل را حل و مشكلات را پشت سر گذاشت.

امام جمعه مردم قم در ادامه سخنانش نسبت به نقش مهم و با اهميت پژوهشگاه به خصوص در مراكز پژوهشي تابعه اشاره نمود و تاكيد كرد كه توسعه علوم دريايي و اقيانوسي در گرو توسعه و تجهيز مراكز پژوهشي در كنار دريا است.

عضو هيات رييسه مجلس خبرگان رهبري در این دیدار با اشاره به بازديدی كه از سواحل استان بوشهر به عمل آمد، تاکید کرد که بروز پديده هاي مانند كشند قرمز و آلودگي دريا، بايد در اولويت هاي پژوهشي پژوهشگاه قرار گيرد.

 

 

 

 


نوشته شده توسط : khabar
تاریخ انتشار : چهارشنبه 28 تير 1396
تعداد بازدید : 650

بازگشت
کلیه حقوق این پورتال متعلق به پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی است.
طراحی پورتال و بهینه سازی (SEO) : شرکت راهبر