Skip to main content

نشریه علمی- پژوهشی اقیانوس‌شناسی به عنوان نخستین نشریه پژوهشگاه ملّی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی از مهر ماه سال ۱۳۷۸ به صورت فصلنامه آغاز به کار نموده است. این نشریه به بررسی و انتشار مقالات حوزه دریایی و اقیانوسی کلیه رشته‌­ها فعالیت می‌‌نماید. این نشریه در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) نمایه شده و هم اکنون دارای ضریب تأثیر ۰/۲۱۷ و با درجه کیفیت Q۲ است. همچنین در ارزیابی جدید نشریات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال ۱۴۰۰ موفق به اخذ گواهینامه رتبه علمی با امتیاز "الف"، در حوزه موضوعی علوم زمین و علوم سیاره‌ای شده است. نشریه اقیانوس‌شناسی هم اکنون در پایگاه‌های استنادی و اطلاعاتی بین‌المللی زیر نمایه شده است:

DOAJPublonsAcademiaMagiranASFASIDProQuestOpenAccessGoogle Scholar 

در این راستا، موضوعات حوزه علوم انسانی نظیر: حقوق دریا، اقتصاد دریا، مدیریت دریا، مدیریت بحران و... را نیز بر حوزه فعالیت خود اضافه نموده و درحال گسترش فعالیت‌های خود در دیگر پایگاه‌های معتبر ملّی، بین‌المللی و شبکه‌های اجتماعی می‌باشد.
نشریه اقیانوس‌شناسی با بیش از یک دهه فعالیت، همچنان آماده دریافت و بررسی مقالات ارزنده حاصل از پژوهش‌­های کیفی و کمّی پژوهشگران و استادان این حوزه می‌باشد و مقالات را پس از داوری‌های مشارکتی و اخذ پذیرش به چاپ می‌رساند. این نشریه با احترام به قوانین اخلاق در نشریات تابع قوانین کمیتۀ  اخلاق در انتشار (COPE) بوده و از آیین‌نامه اجرایی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در آثار علمی پیروی می‌نماید. 

برای مشاهده وب سایت مجله اقیانوس شناسی  اینجا کلیک کنید.