رفتن به محتوای اصلی

 

دکتر مرتضی توکلی، رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی در پیامی چهل و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک گفت.

 

در این پیام آمده است:

والفجر، ولیال عشر، والشفع والوتر، والیل اذایسر

فجر انقلاب، دمیدن خورشید استقلال و آزادی است . امام خمینی(ره) 

دهه فجر انقلاب اسلامی نقطه عطفی باشکوه و سرآغاز حرکتی عظیم در تاریخ مجاهدت‌های دلیرانه ملت بزرگ ایران علیه ظلم و بی‌عدالتی است و تجلی شکوهمند حماسه ملتی است که باعظمت، نهضتی مبتنی بر تعالیم نبوی را رقم زد و صدای استقلال و آزادی را به گوش جهانیان رساند.

یوم الله 22 بهمن، سالروز خلق حماسه باشکوه توسط ملت شریف و بزرگ ایران اسلامی با توکل بر مشیت الهی و به رهبری بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) است. انقلاب اسلامی ایران به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی، تحوّلی اخلاقى، فرهنگى، اعتقادى، اجتماعى، اقتصادى و سیاسى است  که رشد همه جانبه ملت ایران را هم به ارمغان آورد.

در طلیعه چهل و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، این ایام خجسته و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را به جامعه علمی، ملت شریف و انقلابی ایران اسلامی، تبریک و تهنیت عرض نموده، امید است که جامعه علمی کشور همچون گذشته با تاسی به بنیانگذار جمهوری اسلامی و پاسداری از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی در سایه منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی، با تلاش مضاعف در عرصه رشد و ارتقای علمی کشور،  طلایه داران پیشرفت ایران اسلامی باشند.