رفتن به محتوای اصلی

در رونمایی از گزارش عملکرد دوسالانه پژوهشگاه‌های ملی کشور که در سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد، دکتر مرتضی توکلی رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناس شناسی و علوم جوی شرکت نمود.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی و به نقل از پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، مراسم رونمایی از گزارش عملکرد دوسالانه پژوهشگاه‌های ملی کشور (سال‌های 1400 و 1401) در بیست و ششمین جلسه مجمع پژوهشگاه‌های ملی کشور با حضور دکتر خواجه سروی، رئیس امور آموزش سازمان برنامه و بودجه کشور، روز سه‌شنبه 24 بهمن‌ماه 1402، در سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد.

تدوین این گزارش در پی تصمیم مجمع پژوهشگاه‌های ملی کشور در تاریخ 27آبان1402 به پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) سپرده شد. از این رو، پس از تهیه کاربرگ اطلاعات مؤسسه‌های عضو مجمع پژوهشگاه‌های ملی کشور و تأیید آن، صفحه‌ای برای بارگذاری کاربرگ‌های تکمیل شده تهیه و پس از تأیید نهایی توسط مؤسسه‌های عضو در این گزارش آمده است. به بیان دیگر، تلاش شده است با گفتگو و تعامل با رابط‌هایی که از سوی این مؤسسه‌ها معرفی شده‌اند، شاخص‌ها و داده‌های یکدست و مشابهی گردآوری شود.

این گزارش به عملکرد پژوهشگاه‌های ملی در دو سال 1400 و 1401 اختصاص دارد و در برگیرندة ابعادی همچون نیروی انسانی (اعضای هیئت علمی، دانشجویان، کارکنان و غیره)، منابع فیزیکی (ساختمان، تجهیزات، آزمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها و غیره)، بودجه، فعالیت‌های پژوهشی از جمله طرح‌ها (درون‌سازمانی و برون‌سازمانی، مشترک، تقاضامحور، بین‌المللی و غیره)، مقاله‌ها (نمایه شده در نمایه‌نامه‌های ملی و بین‌المللی، کنفرانس‌ها و همایش‌ها و غیره)، کتاب‌ها، جوایز و افتخارها، شرکت‌های دانش‌بنیان، شبکه‌سازی میان متخصصان، و دیگر خدمات آزمایشگاهی و پژوهش و مشاوره‌ای و پروژه‌های شاخص ملی و بین‌المللی است. این گزارش به کوشش دکتر رضا رجبعلی‌بگلو، دکتر محمد جواد ارشادی، احمد گنجی، و ندا حیدریان‌فرد تهیه شده است.