رفتن به محتوای اصلی

 

دکتر مرتضی توکلی، رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی با صدور پیامی عید نوروز(بهار طبیعت) و تقارن آن با بهار معنویت را تبریک گفت. متن پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

یا مقلب القلوب و الابصار، یا مدبر الیل و النهار، یا محول الحول و الاحوال، حول حالنا الی احسن الحال

 

نوروز و بهار طبیعت امسال که متقارن است با طلیعه روح نواز بهار معنویت، ترنّم شکوه و جلوه‌ی کبریایی و نویدبخش روشنایی و نور تا رسیدن به خورشید ولایت عظمی خواهد بود و بی گمان یکی از پیام های آن برای انسان ها به منزله شروعی دوباره برای تغییر و تحول در مسیر تکامل به سمت انسانیت و اخلاق است.

بدین وسیله آغاز سال 1403 بهار طبیعت و تقارن آن با بهار معنویت را به اعضای محترم هیات علمی، کارشناسان و کارکنان محترم پژوهشگاه تبریک و تهنیت عرض نموده و برای عزیزان آرزوی خیر و عافیت می نمایم. بی‌گمان تمسک به معارف قرآن کریم و توسل به تعالیم اهل بیت(ع) و اقتدا به راهبردهای محوری مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) که در آغاز هر سال، نقشه راه جامعه اسلامی را تبیین می‌فرمایند، نویدبخش نیل به آینده‌ای روشن و فردایی بهتر خواهد بود. امیدوارم به فضـل الهی در سال پیش رو که مزیّن به شعار «جهش تولید با مشارکت مردم» است در راستای حرکت به‌سوی تمدن نوین اسلامی، شاهد نقش آفرینی بیش از پیش در توسعه و رونق علمی، اقتصادی و معنوی ایران عزیز باشیم. 

 

 مرتضی توکلی

رئیس پژوهشگاه